Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura, która wykorzystuje dwie technologie: radiofrekwencję i mikronakłuwanie. W tym zabiegu mogą być zastosowane następujące fale radiowe:
Młodo wyglądająca cera to oznaka atrakcyjności i witalności. Jednak wraz z upływem lat u każdej osoby pojawiają się zmarszczki, a skóra traci na jędrności. Istnieją jednak zabiegi odmładzające, które mogą spowolnić ten proces i zredukować widoczność oznak starzenia. Dowiedz się, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa.
Radiofrekwencja mikroigłowa – na jakiej zasadzie działa?
Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura, która wykorzystuje dwie technologie: radiofrekwencję i mikronakłuwanie. W tym zabiegu mogą być zastosowane następujące fale radiowe:
Radiofrekwencja mikroigłowa
- bipolarne – mają tu zastosowanie dwie elektrody aktywne, a głębokość wnikania fal jest możliwa do dopasowania do potrzeb pacjenta, w tej metodzie wykorzystuje się także frakcyjne mikronakłuwanie skóry,
- monopolarne – wytwarzane przez dwie elektrody, bierną i promieniującą, charakteryzują się głębokim oddziaływaniem na tkankę,
- multipolarne – ma 3 elektrody: dwie ujemne i jedną dodatnią, dają efekt połączenia terapii falami monopolarnymi i bipolarnymi.
Podczas radiofrekwencji mikroigłowej tkanka jest podgrzewana i poddawana mikronakłuwaniu. W efekcie dochodzi do stymulacji skóry do regeneracji i odnowy. Ten zabieg jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu i więcej na ten temat dowiesz się na stronie https://www.wrosinski.pl/zabiegi/radiofrekwencja-mikroiglowa/.
Jak wygląda zabieg odmładzający radiofrekwencji mikroigłowej?
Zanim dojdzie do zabiegu odmładzającego z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej, niezbędna jest wizyta kwalifikująca, podczas której lekarz medycyny estetycznej wykluczy przeciwwskazania:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- epilepsja,
- infekcje skórne wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
- choroby autoimmunologiczne,
- nowotwory,
- aktywne zaburzenia metaboliczne,
- obecność metalowych implantów, defibrylatora czy stymulatora serca.
Przed zabiegiem aplikowane jest znieczulenie, przez co pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. Następnie do opracowywanego obszaru przykładana jest głowica wyposażona w 49 mikroigieł. Głębokość nakłuwania jest dostosowana do potrzeb skóry pacjenta. Podczas procedury wytwarzany jest impuls elektryczny, który wpływa na podniesienie temperatury w tkance. Radiofrekwencja mikroigłowa ma zastosowanie nie tylko jako zabieg anti-aging, ale również przy redukcji widoczności blizn, rozstępów, cellulitu, wiotkiej skóry, nadpotliwości i modelowaniu talii czy ud. Możliwe jest zastosowanie także terapii łączonej. Dużą popularnością cieszy się w zabiegach odmładzających wykorzystanie przy radiofrekwencji mikroigłowej osocza bogatopłytkowego lub kwasu polimlekowego.
Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty
Podczas radiofrekwencji mikroigłowej dochodzi do tworzenia kontrolowanego uszkodzenia mechanicznego. W efekcie stymulowane są naturalne procesy odbudowy i regeneracji tkanki. Wzrasta aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję wiązań kolagenowych i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta, jędrniejsza i gładsza. Dlatego zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest często podawany jako alternatywa chirurgicznych procedur, takich jak: plastyka powiek czy lifting twarzy. Dzięki silnej stymulacji tkanki i podwyższonej produkcji kolagenu procedura wpływa na wygładzenie rozstępów, blizn i zmarszczek.
Piśmiennictwo
- http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2018.6-6.pdf, dostępne 27.05.2024
- Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010
- M. Alam, H. B. Gladstone, R. C. Tung, Dermatologia kosmetyczna red. wyd. pol. A. Ignaciuk, wyd. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2011.
- M.Ruprich,Radiofrekwencja mikroigłowa, [w:] Kosmetologia Estetyczna 1 / 2020 / vol. 9, s. 87-89.
—
Artykuł sponsorowany