Mimo że medycyna estetyczna kojarzy się głównie z chirurgią plastyczną i poprawą wyglądu w celu dopasowywania się do kanonów piękna, w rzeczywistości jest ona także bronią dla wszystkich osób, które walczą z różnymi uciążliwymi dolegliwościami i kompleksami. W jaki sposób klinika medycyny estetycznej może pomóc w dążeniu do zdrowia fizycznego i psychicznego? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Wspomaganie leczenia się ran oraz redukcja blizn pooperacyjnych i zmian skórnych

Medycyna estetyczna to skuteczne narzędzie w walce z wszelkimi zmianami skórnymi, które mogą występować na skutek problemów z trądzikiem czy gojenia się ran, także tych pooperacyjnych. Zabiegi takie jak laseroterapia pomagają przyspieszyć regenerację skóry dzięki stymulowaniu produkcji kolagenu oraz zwiększaniu elastyczności skóry. Metody te sprawdzają się nie tylko w przypadku usuwania blizn pooperacyjnych, lecz także przy leczeniu rozstępów oraz zmian potrądzikowych (w tym uciążliwych przebarwień).

Walka z oporną tkanką tłuszczową

Wiele osób zmaga się z problemem opornej tkanki tłuszczowej, która nie znika mimo zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz zabiegi takie jak mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna oraz liposukcja, czyli chirurgiczne odsysanie tłuszczu. Usługi te pozwalają na pozbycie się nadmiaru tłuszczu oraz modelowanie konkretnych części ciała.

Leczenie bolesności w miejscach intymnych

Dobre kliniki medycyny estetycznej, takie jak https://klinikatazbir.pl posiadają w swojej ofercie szeroki wachlarz zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Są to usługi, które pomagają w pozbyciu się bolesności w miejscach intymnych, a co za tym idzie, odzyskanie przyjemności podczas kontaktów z partnerem. Poprzez rewitalizację skóry okolic intymnych możliwe jest pozbycie się dolegliwości takich jak suchość pochwy oraz ból podczas stosunku płciowego. Oprócz tego zabiegi ginekologii estetycznej wspomagają też leczenie nietrzymania moczu.

Pomoc w odzyskiwaniu zdolności ruchowych

Coraz częściej medycyna estetyczna jest wykorzystywana w procesie rehabilitacji. Przykładowo, laseroterapia znajduje swoje zastosowanie w leczeniu bólów mięśniowych, a światło laserowe wspomaga proces gojenia się tkanek i redukuje stany zapalne. Oprócz tego lekarze wskazują również na to, że botoks może pomagać w rozluźnieniu nadmiernie napiętych mięśni, przez co zmniejsza częstotliwość występowania migreny i silnych bólów głowy.

Ogólna poprawa samopoczucia dzięki medycynie estetycznej

Badania pokazują, że prawie 80% Polaków zmaga się z różnego rodzaju kompleksami. Wiele osób stara się pozbyć ich we własnym zakresie, nie zawsze jest to jednak możliwe. Medycyna estetyczna jest rozwiązaniem doskonałym dla wszystkich, którzy pragną czuć się dobrze w swoim ciele. Dzięki możliwości usunięcia rozstępów, blizn czy przebarwień, pozbyciu się uciążliwej tkanki tłuszczowej czy problemów z nietrzymaniem moczu każdy może odzyskać pewność siebie i na nowo korzystać z życia pełną piersią!

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

  1. olka says:

    ciekawe kiedy w Polsce stanie się to bardziej popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *