W Polsce przyjęcia weselne trwają przez całą noc. Takie wydarzenia często prowadzi doświadczony wodzirej, który proponuje gościom atrakcyjne zabawy. Jak uniknąć zabaw, które mogą wprowadzić młodą parę w zakłopotanie? Przedstawiamy 5 niezawodnych pomysłów na zabawy weselne z klasą!

Kopciuszek – skuteczny sposób na integrację gości

Na tradycyjnym polskim weselu bawią się goście od strony pana młodego i panny młodej. Te osoby bardzo często pierwszy raz widzą się na oczy, dlatego wodzirej powinien najpierw zaproponować wszystkim zgromadzonym zabawę integracyjną.

Najczęściej goście zapoznają się w trakcie zabaw tanecznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podejść do tego zadania odrobinę bardziej kreatywnie. Doskonałą alternatywą dla tańca w dwóch kółeczkach jest Kopciuszek.

Na czym ta zabawa polega?

  • Grupa panów biorących udział w zabawie wychodzi z sali.
  • W tym czasie panie zdejmują po jednym bucie, kładą je na samym środku parkietu tanecznego i siadają na swoje miejsca.
  • Panowie wracają do sali, biorą po jednym bucie i ruszają w głąb sali, aby znaleźć jego właścicielkę, czyli tytułowego Kopciuszka.

Zabawa jest bardzo wesoła, dzięki czemu goście szybko przełamują pierwsze lody.

„Jaka to melodia?” – uniwersalna zabawa dla osób w różnym wieku

Jaka to melodia jest zabawą, która bazuje na popularnym programie telewizyjnym. Do udziału w konkursie wodzirej może zaprosić osoby w różnym wieku, ponieważ jest ona prosta, przyjemna i ponadczasowa.

Wystarczy stworzyć 2-4 osobowe drużyny, których zadaniem będzie odgadnąć tytuły popularnych piosenek.

Wodzirej może odtwarzać utwory z wcześniej przygotowanej playlisty lub samodzielnie nucić znane i lubiane melodie. Jeśli na weselu gra zespół, to w ramach zabawy jeden z muzyków może zagrać kilka pierwszych nut danego utworu.

Drużyny rywalizują ze sobą o to, która z nich jako pierwsza odgadnie tytuł piosenki. Zwycięzcy powinni otrzymać atrakcyjną nagrodę, a dla pozostałych uczestników warto przygotować nagrody pocieszenia.

Gorące krzesła – świetna rozrywka dla dzieci i młodzieży

Na weselach bawią się całe rodziny. Jeśli wśród gości jest dużo dzieci i nastolatków, warto wybrać zabawę, która zapewni im odpowiednią dawkę aktywności ruchowej, a jednocześnie będzie stanowiła ciekawe wyzwanie.

Gorące krzesła są proste do zorganizowania i bardzo emocjonujące.

  • Na środku stali ustawia się krzesła w taki sposób, aby stworzyć koło.
  • Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż uczestników.
  • Wodzirej puszcza muzykę, a uczestnicy chodzą w koło.
  • Zadanie polega na zajęciu wolnego krzesła, gdy tylko muzyka przestanie wybrzmiewać. Jeśli uczestnik nie ma na czym usiąść, odpada z gry, a wodzirej usuwa jedno krzesło ze środka sali.
  • Wygrywa ten, kto usiądzie na ostatnim krześle.

Test zgodności – obowiązkowa zabawa dla młodej pary

Test zgodności to bardzo przyjemna zabawa, którą wykonuje się w trakcie oczepin. Niektóre pary obawiają się pytań, jakie padną podczas tego zadania. Jednak wybierając ofertę firmy Stylowe Wesela, nie musisz się o to martwić.

Doświadczony wodzirej skonsultuje z młodą parą wybór pytań i będzie czuwał nad przebiegiem całej zabawy. Zasady gry są bardzo proste. Młodzi muszą usiąść tyłem do siebie, a do ręki dostają tabliczki, na których zapisują odpowiedzi lub po jednym bucie męskim i damskim. Wodzirej zadaje pytania z listy, a młodzi nowożeńcy muszą na nie odpowiedzieć zgodnie z prawdą poprzez podniesienie tabliczki lub buta. Następnie wodzirej porównuje obie odpowiedzi, co zwykle prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Taniec do piosenki z innej epoki – zabawa taneczna dla wszystkich

Na polskim weselu nie może zabraknąć atrakcyjnych zabaw tanecznych. Jednak zwykły taniec to zdecydowanie za mało, żeby zaktywizować gości i wywołać uśmiech na ich twarzach. Dlatego warto postawić na oryginalne zabawy, takie jak taniec do piosenki z innej epoki.

W konkursie bierze udział kilka par. Każda z nich ma zadanie zatańczyć do piosenki charakterystycznej dla danej epoki. Pozostali goście dopingują pary i mogą podpowiadać im ciekawe kroki lub figury taneczne. Wygrywa ta para, która zdobędzie najwięcej oklasków.

Zabawy z klasą to doskonała alternatywa dla przaśnych i kiczowatych zabaw. Więcej ciekawych propozycji znajdziesz w ofercie firmy Stylowe Wesele. Pamiętaj, że dobry wodzirej poradzi sobie w każdych okolicznościach i sprawi, że Twoje wesele będzie jedyne w swoim rodzaju!

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

  1. Lubię chodzić na wesela 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *