Pre-szampon to specjalny rodzaj szamponu do włosów zniszczonych, słabych, osłabionych koloryzacją lub przyklapniętych. Nie jest zamiennikiem szamponu, ale produktem, który stosuje się do mycia wstępnego skóry głowy. Warto bowiem pamiętać, że to szampon jest produktem, który stosuje się do pielęgnacji skóry głowy, a przede wszystkim do odblokowywania ujść mieszków łojowych z nadbudowy i osadów. Jak wybrać dobry pre-szampon? Jak powinien działać dobry szampon do włosów zniszczonych?

Pre-szampon, który działa na wewnętrzne wiązania włosów

Szampon do mycia wstępnego to produkt, który powinien czyścić skórę głowy i ją pielęgnować. Jest też kosmetykiem, który wpływa na kondycję włosów tuż przy ich nasadzie, czyli tam, gdzie zwykle nie nakłada się odżywki w obawie przed przeciążeniem i przetłuszczeniem fryzury. Dobry pre-szampon powinien przede wszystkim mieć w składzie substancje, które wzmacniają wewnętrzne wiązania włosa, a tym samym ich strukturę. Jakie składniki powinien zawierać szampon do włosów zniszczonych? Poniżej wybrane substancje.

Przykłady składników szamponów wzmacniających strukturę włosa

  • Keratyna – substancja, która naturalnie występuje w strukturze włosa. To białko budulcowe włosa – rodzaj wielkocząsteczkowych protein. Gdy brakuje ich, włosy mogą być kruche i łamliwe. Szampony z keratyną wspaniale wygładzają łuski włosa, nabłyszczają go i wzmacniają.
  • Naturalne olejki – naturalne olejki tworzą na włosach rodzaj osłonki, która domyka pory włosów i zapobiega przed nadmiernym parowaniem. Olejki chronią też włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Dobre olejki do włosów to na przykład olejek arganowy, kokosowy, tamanu, jojoba.
  • Kwas cytrynowy – delikatnie oczyszcza skórę głowy i dodatkowo ma zdolność odbudowy uszkodzonych mostków dwusiarczkowych. Dzięki temu przywraca włosom sprężystość, nadaje blask i wzmacnia wytrzymałość.

Pre-szampon z kwasem cytrynowym do włosów zniszczonych

Szampon do mycia wstępnego z kwasem cytrynowym może działać naprawczo na włosy osłabione farbowaniem, promieniowaniem UV po sezonie wakacyjnym, stylizacją na gorąco czy ogrzewaniem pomieszczeń w sezonie zimowym. Działanie jest uzależnione od zastosowania. Nakłada się go na wilgotne włosy. Możesz wykonać delikatny masaż, który pobudza mikrokrążenie krwi w skórze. Pozostaw pre-szampon na 5 minut, aby mógł zadziałać.

Następnie użyj kolejnego szamponu naprawczego, tym razem „zwykłego” i koniecznie odżywki z tej samej linii – stosowanie produktu kondycjonującego po każdym myciu włosów jest najważniejszym elementem pielęgnacji włosów, ponieważ chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, jak wysoka temperatura urządzeń stylizacyjnych czy chociażby tarcie od czapek w sezonie zimowym.  Dzięki temu włosy są mniej łamliwe i wyglądają znacznie zdrowiej.

Jak często można myć głowę pre-szamponem?

Włosy zniszczone możesz myć szamponem wstępnym tak często, jak to potrzebne. Warto dodać, że to produkt doskonały nie tylko do włosów zniszczonych, ale również przetłuszczających się. Reguluje wydzielanie sebum, nie naruszając wrażliwej bariery hydrolipidowej, dzięki czemu włosy są nawilżone, mocne i uniesione u nasady.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

  1. jaka? says:

    ciekawe czy to serio daje jakiś efekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *