Serum nawilżające to niezwykle popularny kosmetyk, który jest chętnie wybierany przez kobiety w każdym wieku. Do dyspozycji mamy topowe produkty od znanych marek, bardzo dobrze dopasowane do własnych potrzeb! Zanim jednak wybierzemy skuteczne serum nawilżające, przeanalizujmy to, jak działa kosmetyk i jakie daje efekty. Co warto wiedzieć na ten temat?

Serum nawilżające

Jak już wiemy, kosmetyki nawilżające mają szeroki grono zwolenników na rynku. Jak działa serum nawilżające? To produkt ze skoncentrowanymi składnikami aktywnymi o wysokim stężeniu, który wykazuje silniejsze działanie niż kremy. Składniki są dobierane tak, aby zapewniać optymalne działanie nawilżające, prowadzące do wzmacniania bariery ochronnej skóry. Poza tym możemy cieszyć się odpowiednim nawodnieniem tkanek za pomocą wiązania wody w skórze.

Serum nawilżające zazwyczaj ma żelową lub płynną formułę, dzięki czemu zapewnia lepsze wchłanianie cennych składników w skórę. Nie ma mowy o pozostawianiu tłustej warstwy lub zapychaniu porów, przy czym kosmetyk można łączyć z kremami na dzień lub na noc. Odpowiednio dobrane serum z powodzeniem nawadnia suchą cerę i ją rewitalizuje! Nic dziwnego, że jest to niezwykle popularny kosmetyk wśród kobiet.

Niezawodne serum nawilżające

W kosmetologii stosuje się różnorodne składniki nawilżające. Wykazują one działanie na zasadzie zatrzymywania wody w naskórku lub tworzące barierę nieprzenikliwą dla pary wodnej i wody. Najskuteczniejszymi substancjami w serum tego typu są z pewnością:

 • Witamina E – ma za zadanie chronić przed uszkodzeniami lipidów naskórka i zapobiegać wysychaniu skóry.
 • Kwas hialuronowy – jest to czynnik nawilżający, który działa na zasadzie zatrzymywania wody. Efektem zastosowania jest redukcja drobnych zmarszczek i wypełnienie skóry od środka.
 • Gliceryna – to składnik, który przenika do przestrzeni międzykomórkowych, wiążąc odpowiednią ilość wody potrzebną do optymalnego nawilżenia cery. Poza tym odznacza się właściwościami łagodzącymi.
 • Mocznik – jest to składnik naturalnego płaszcza lipidowego naszej skóry. Zapewnia działanie zmiękczające i higroskopijne, dzięki czemu jest niezbędny w pielęgnacji skóry przesuszonej i swędzącej.
 • Kwas mlekowy – nie tylko ułatwia zatrzymywanie wody, lecz także zmiękcza i uelastycznia skórę.
 • Sód PCA – wykazuje działanie wiążące wodę. Dodatkowo odpowiada za elastyczność warstwy rogowej naskórka i prawidłowe nawilżenie.
 • Ceramidy – są to składniki cementu międzykomórkowego. Warto wiedzieć, że ceramidy chronią przed transepidermalną utratą wilgoci.
 • Masło shea – przez długi czas pozostaje na warstwach skórnych, prowadząc do ich zmiękczenia i odbudowania właściwości ochronnych. Ponadto, masło shea chroni naszą skórę przed działaniem promieni słonecznym i szybkim starzeniem się.
 • Mannoza – to roślinny cukier, który ma na celu hamować odparowywanie wilgoci ze skóry.

Oczywiście w procesie produkcji serum nawilżającego stosuje się znacznie więcej drogocennych składników naturalnych! Skład produktu to jedna z najważniejszych kwestii, które nie można pomijać podczas poszukiwania kosmetyków.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

 1. morwa says:

  Tych serum to teraz jest mega dużo na rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *